Wysoka efektywność procesów biznesowych jest naturalną konsekwencją nowoczesnych systemów ERP. Co to oznacza w praktyce? I dlaczego o takim rozwiązaniu powinno się zacząć myśleć wcześniej niż dopiero w momencie pełnej awarii systemu lub zawieszeniu istniejących programów informatycznych? Dziś przedstawiamy kilka sytuacji z życia przedsiębiorcy, których występowanie powinno skłonić Cię do podjęcia decyzji o wdrożeniu systemu ERP w firmie.
Gdy rozliczenia są bardzo czasochłonne, a dział księgowości wykonuje wiele czynności związanych z ręcznym wprowadzaniem danych i przetwarzaniem faktur czy zleceń sprzedaży. Jeśli pracownik musi przedzierać się przez wiele arkuszy kalkulacyjnych, żeby skonsolidować rozliczenia finansowe to znak, że brakuje nowoczesnego systemu ERP w jednej bazie. Powinien on zastąpić oddzielne lub słabo zintegrowane konta i systemy.
Gdy funkcje biznesowe działają w kilku osobnych silosach i aby wiedzieć, jaki jest faktyczny status danej operacji, musisz odbyć mnóstwo spotkań wewnętrznych albo ponownie wprowadzać te same informacje do systemu zarządzania łańcuchem dostaw. Pomyśl o systemie ERP z jedną w pełni zintegrowaną bazą danych we wszystkich funkcjach, który umożliwi skuteczną komunikację w całej platformie, a pracownikom mobilnym da pełny dostęp do systemów, poprzez rozwiązania ERP w chmurze.
Gdy używasz arkuszy kalkulacyjnych do zarządzania informacjami i wspierania kluczowych procesów, a Twoi pracownicy pracują poza systemem i tworzą własne mechanizmy, by móc utrzymać efektywność działań. To prosta droga do potencjalnych błędów oraz problemów z kontrolą i przepływem informacji. System ERP tę drogę zamyka i w jednej bazie danych – integruje funkcje wielu działów .
Gdy cenne informacje biznesowe nie są dla Ciebie łatwo dostępne i poświęcasz dużo czasu na zrozumienie danych. W świecie, w którym przewaga konkurencyjna jest uzależniona od sprawności biznesowej i szybkości podejmowania decyzji na podstawie posiadanych danych, nowoczesny system ERP jest niezbędną składową wielkiego sukcesu przedsiębiorstwa. Dzięki niemu będziesz mieć stały dostęp do scentralizowanych wersji dokumentów oraz wgląd do procesów biznesowych w różnych działach w czasie rzeczywistym.
Jeśli masz pytania dotyczące kosztów, możliwych zakłóceń w funkcjonowaniu firmy w czasie wdrażania nowych rozwiązań czy potencjalnego ryzyka, jakie może nieść system ERP w Twoim biznesie, skontaktuj się z nami. Chętnie rozwiejemy wszystkie wątpliwości i przedstawimy etapy działania oraz dostępnego funkcje dla Twojej branży.