System ERP Cię wyręczy!

Dobre branże dla ERP

Gdzie sprawdza się system ERP?

Kiedyś były to branże oferujące raczej sprzedaż produktów, potrzebujące stałej kontroli stanów magazynowych czy dokumentów sprzedażowych. Dziś z powodzeniem używają ich również usługodawcy czy startupy.

Zastosowanie systemu ERP w Twojej firmie

Ale po co?

ERP istotnie poprawia konkurencyjność firmy na rynku. Poszczególne działy są bowiem spinane w jednym miejscu, jest przejrzystość procesów oraz szybki dostęp do wymaganych informacji. Masz też możliwość przewidywania szans oraz zagrożeń dla działalności.

Wyobraź sobie np. sytuację, że chcesz sprawdzić, jak na Twój zysk wpłynie wzrost kosztów stałych dla wykonywania usługi X i jednoczesne podwyższenie cen tej usługi. Wyniki otrzymasz na podstawie analizy danych, które posiadasz z poprzednich kilku lat, w tym z uwzględnieniem wrażliwości popytowej konsumentów. I robisz to wszystko ręcznie przez Excela. Niby wykonalne, ale raczej czasochłonne. Lepiej to zrobić w dedykowanym programie, który można ustawić do wykonywania takich obliczeń.

Natomiast w innym dniu musisz rozrysować rozbudowane grafy działań dla wybranych pracowników, które niekoniecznie są przypisane do danego klienta, a stanowią integralną część pewnego projektu. Przydałby się tu moduł np. dla workflow, udostępniany dla poszczególnych użytkowników.

A co, gdy dział księgowości chce mieć wszystkie faktury pod ręką, a nie szukać ich w obszernym archiwum? Dobry ERP to również szybki dostęp do dokumentów w wersji elektronicznej, niekiedy nawet przez konto danego pracownika na smartfonie, o czym pisaliśmy w naszym ostatnim case study.

No i kwestia efektywności pracy – jeżeli dany pracownik musi wysłać e-mail do 5 obcych mu osób w firmie, żeby dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny w jego zespole za procesy Y, to traci nie tylko swój czas, ale także czas innych pracowników na wyszukiwanie informacji, którą mógłby sam sprawdzić w systemie.

W Business Flow It wiemy, ile warty jest czas

A jak zapewne wiesz, czas i energia to najcenniejsze zasoby, którymi możesz zarządzać.

Zastanawiasz się jaki ERP sprawdzi się w Twojej firmie? Zapraszamy do konsultacji, działamy wyłącznie ze sprawdzonymi rozwiązaniami, m.in. od Unit4 Teta.Potrzebujesz wsparcia?

Napisz do nas!